Kekliktepe Köyü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kekliktepe Köyü Forum

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hasan Erdoğan

YazarMesaj
KEKLİKTEPE
ADMİNİSTRATOR
ADMİNİSTRATOR
KEKLİKTEPE

Erkek
İş/Hobiler : Ögrenci /Bilisim Tek. Alanı

Hasan Erdoğan Empty
MesajKonu: Hasan Erdoğan   Hasan Erdoğan EmptyÇarş. Ağus. 06 2008, 14:29

Kaçti gurbet elin tadi
Köyüme dönem mi neydem
Dost arama bulamazsin
Yurduma dönem mi neydem

Güller açtim dermez oldu
Aklim fikrim ermez oldu
Kus kusa süt vermez oldu
Köyüme dönem mi neydem
---------------------------------------

Ozan Hasan Erdoganl’a Divrigi Ziraat bahçesinde yaptigimiz röpörtaji Hasan Erdogan’in agzindan sizlerle paylasmak istedik.
-1951 yilinda Divrigi’nin eski adi Bahtiyar Venk yeni ismi Gökçebel’de Köyü’de dünyaya geldim.Imkanlari sinirli,çileye mensup,yoksul bir ailenin çcuguydum.Küçük yasta saza söze çok merakliydim.Yöre sanatçilarini dinledikçe içimde bir seyler kipirdanirdi.Bizim zamanimizda saz kursu verilmiyordu.Çevremizde saz çalanlardan saz çalmasini ögrendim.Kabiliyetim çok yüksekti.Allah tarafindan verilen bir sey olmalikisiir yazmayaya basladim.Babam Süleyman Erdogan bendeki bu kabileyeti anlamisti.Basarli olacagima inaniyordu ve beni her konuda destekliyordu.Sonuda babamin düsünceleri hakli çikti.Radya imtahanlarina girdimve kazandim.Mahalli sanatçi olarak program yapmaya basladim.Bugüne kadar 2 plakve 20 yi askin kaset çalismalarim oldu.Birçok sanatçi eserlerimi okudu.Resmi bir kurumdan emekliyim.5 çocugum var.Ankara’da ikamet ediyorum.Oglumun 2 si müzikle ilgileniyorve hayatima konserlerle etkinliklerle geçiyor.Beni dinleyen ve bu mertebeye getiren herkese saygilarimi sunuyorum...
Hasan Erdogan
BIzde Divrigim.com ekibi olarak Divrigiden böyle bir santci çiktigi için çok mutluyuz.Basarilarinin devamini diliyoruz.
http://www.kekliktepe.tr.cx

Hasan Erdoğan
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-