Kekliktepe Köyü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kekliktepe Köyü Forum

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn

3 posters
YazarMesaj
emrah yardım
Karakartallar Yüksek Uçar
emrah yardım

Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : lakabı olmayan insan

şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn Empty
MesajKonu: şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn   şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn EmptyPaz Nis. 06 2008, 13:18

Madımak için şok sözler
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 1993 yılında 35 kişinin yakılarak öldürüldüğü Madımak Oteli’nin altında açılan kebapçının kapatılması, kütüphaneye dönüştürülmesi önerisini “Pişmiş aşa soğuk su katılmaz” sözleriyle karşı çıktı.

15 yıl önce Pir Sultan Abdal Şenlikleri için Sivas’a giden 35 aydın, kaldıkları Madımak Oteli’nde yakılarak öldürülmüştü. Yanan otelin müze olması konuşulurken, otelin giriş katında ‘kebapçı’ açılması şaşkınlıkla karşılandı. Otelin müze yapılmasına karşı çıkan Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, kebapçı açılmasına ise “Beni iğrendiriyor” diye tepki gösterdi; kebapçının kaldırılması için girişimde bulunacağını söyledi. Bu arada, sivil toplum kuruluşları, kebapçının yerine barışı simgelemesi nedeniyle çiçekçi dükkanı açılması da gündeme geldi. Ancak kebapçı kapanmadı ve son olarak Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, kebapçının kapatılması önerilerine beklenmedik bir ifadeyle: Pişmiş aşa soğuk su katılmaz!

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Paşabahçe Kütükev’de düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Aydın, bir soru üzerine, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Osman Yıldırım’ın, Madımak Oteli’nin kütüphaneye dönüştürülmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunduğu öneriye sıcak bakmadığını belirtti.

Tarihi Kent Meydanı Projesi kapsamında yıkılarak başka bir yere taşınması gündemde olan İl Halk Kütüphanesi için arayışların sürdüğünü belirten Aydın, “Bizde bir atasözü vardır. ‘Pişmiş aşa soğuk su katılmaz’ derler. Öneriler soğuk su şeklinde olmamalı. Orası bir defa özel mülkiyet. Bir başkasının mülkü hakkında benim bir şey söylemem sadece yeni bir öneri söylemek olur. Uygulanması, hayata geçirilmesi zor bir konu” diye konuştu.

Mülk sahibinin öncelikle binayı bir kuruma vermesi gerektiğini, daha sonra bu binanın kamulaştırması gerektiğini ifade eden Aydın,”Kütüphane noktasında biz projeyi yapmışız, projeyi onaylatmışız, kamuoyuna sunmuşuz, kamuoyu ‘bu projeyi uygulayın’ demiş. Hatta kazmayı vurmuşuz. Orada bazı adımlar atılmış, bugün çözüm olsa bile birkaç yıl sürebilecek bir öneriyi sunmak bizim sivil toplum örgütlerinden beklediğimiz bir destek değil. Sivil toplum örgütlerinden, Sivas kamuoyundan bu konuda bir an önce zaten kaçak olan, gecekondu niteliğinde olan resmiyeti olmayan bu kütüphanenin bir an önce bir yere geçirilip nakledilmesi, ondan sonra da bunun yerinin tespit edilmesidir.” dedi.NTV-MSNBC
http://www.kekliktepe.tr.cx
emrah yardım
emrah yardım

Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : lakabı olmayan insan

MesajKonu: Geri: şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn   şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn EmptyPaz Nis. 06 2008, 13:23

aslında bir bakıma da hak veriyorum çünkü;bu olayı büyütmek bu olata sebebiyet verenlerin ekmeğine yağ sürmemiz anlamına gelir..fakat hak vermediğim taraf 37 can ölmüş.her ne kadar da unutmaya da çalışsak unutamıyacaz..bence müze kurulmalııı
Nazlı Tekin
Forum Meleği
Forum Meleği
Nazlı Tekin

Kadın
İş/Hobiler : Satış & Pazarlama
Lakap : Baş Belası

MesajKonu: Geri: şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn   şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn EmptyPtsi Nis. 07 2008, 16:05

Ben bu insanları anlamıyorum ya iyi ozaman kebapçı kalsın orda 37 canın açısıda bizim içimzide kalsın
Kenan Emiroğlu
Sakat Futbolcu
Sakat Futbolcu
Kenan Emiroğlu

Erkek
İş/Hobiler : futbol ve halk müziği
Lakap : sakat futbolcu

MesajKonu: Geri: şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn   şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn EmptyÇarş. Nis. 09 2008, 12:44

BU ZİHNİYET ŞERİATÇI DÜZENİN BİR UZANTISIDIR BENCE.ACABA DİYORUM ORADA YANAN 37 CANIMIZ DEĞİLDE 37 AMERİKAN VATANDAŞI YANMIŞ OLSAYDI BU HÜKÜMET LOKANTA YAPMAYI DÜŞÜNDÜĞÜ YERİ NE YAPARDI ACABA ÇOK MERAK EDİYORUM.
Nazlı Tekin
Forum Meleği
Forum Meleği
Nazlı Tekin

Kadın
İş/Hobiler : Satış & Pazarlama
Lakap : Baş Belası

MesajKonu: Geri: şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn   şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn EmptyÇarş. Nis. 09 2008, 12:46

Bende merak ediyorum acaba ne yapılırdı....

şoookk.madımak oteli müze olmasınnnnnn
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-