Kekliktepe Köyü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kekliktepe Köyü Forum

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TRAFİK ANONSLARI

YazarMesaj
bektasari
Çalıskan Üye
Çalıskan Üye
bektasari

Erkek
İş/Hobiler : elektronik,müzik,türkü,techno müzik,new age,klasik müzik,sinema,

TRAFİK ANONSLARI Empty
MesajKonu: TRAFİK ANONSLARI   TRAFİK ANONSLARI EmptyPtsi Mayıs 05 2008, 18:44

Kızıltoprak kırmızı ışıklarda duran trafik polisi ters yönden gelen araba şöförüne seslenir:
- 34 gv 713 !
- bugün çok para kazandın herhalde ?
- acelem var, şanslısın...
--------------------------------------------------------------------------------
- phhh!...adanalı devam et!
- phsss!..adanalı kime diyom devam eeeeyyyt!
- aaaauueee!..ulen kulaana şalgam mi kaçtı kime diyom yürüsene! ( phhh & phsss ; megafondan çıkan tiz sesler )
--------------------------------------------------------------------------------
- 34 vg 0983 sağaaa çekhh
- 34 vg 0983 sağaaa çekhh
- sola demedik öküzzzzzzz saga çekhh
göztepe soyak site'sinin önünden yürüyorum...birden polis bir bmw'yi durdurdu...polislerden biri indi diğeri de içerden bakıyor, ben de yana döndüm bakıyorum öyle, enteresan geldi adam sarhoş falandı, biraz bakiyim eğlenirim diye düşündüm...içerideki polis birden megafonla ;
-" önüne dön, önüne dön, kendi tipine bak sen soytarı " dedi..
mecidiyeköy'de bir sabah erken,polis otosu arabanın tekine sesleniyor ;
- " zabahinan ceza yazdırma zabahinan " (sabah ile demek istiyor)
Şöförün biri trafik sıkışık iken park yasağı olan yere direksiyonu kırar ve durur...polis ;
- "beyaz uno çek kardeşim park yasak" ....gibilerinden bir anons yapar... söför el kol hareketleri yardımıyla
- "abi ekmek almaya geçiyom hemen çıkacam" der !...
yarim saat kadar sonra elini kolunu sallaya sallaya çıkınca polis anonsu patlatır...
- "beyaz uno ekmek nerde lan ?"
polisler arabayı sürenin tipine göre hitap etmesini de bilirler ;
- sarisin bayan saa çeker misiniz diyorum lütfen..
- beyefendi... bıyıklı... bekleme yapma
- deri ceketli.. et benli.. hade..
- duymuyormusun lan gözlüklü zibidi
olay çankaya'da geçiyor...ankarada patates soğan satan megafonlu bir kamyonet,polis anons yapıyor...
-06 mn 1945 ilerleeeeeee
kamyonetin megafonundan cevap geliyor.....
-okeyyyyyy..................
Kadıköy kuşdili?ndeki dört yol ağzında trafik çok sıkışık olduğu için sürekli polis otosu bekler. trafik polisleri megafonla bağırarak trafiği idare ediyorlar iste. neyse bagiriyo eleman
-"34 pts 723 lütfen sağa çek"
o sırada oradan geçmekte olan öteki trafik otosu megafonla espri yapıyor bunlara:
- "lutfenini yiyim senin, bu ne kibarlık lan mistafaa?"
Ataköy?de bir arkadaşımda sabahlamıştım. sabah otobüse bincem ama mekanı bilmediğim için durağı soracak birilerini arıyorum. kimseler geçmiyo, neyse sonunda bir polis otosu gördüm. tarif ettiler durağı:
- "su bakkalı geç ilerle, ağacın oradan sağa kır oradan sola..."
teşekkür edip yürümeye başladım. biraz yürümemiştim ki arkadan bir megafon:
-"oğlum ağacın oradan sola kırsana lan, bak bak bak dinniyomu hiç, huss alooo"
durağı bulana kadar ekip otosu arkamdan bağırıp durdu.
bir trafik polisi incisi daha...bu sefer Ankara?dayız, ziya gokalp'deki üst geçitten gecmekteyiz. altımızda, pamukbank'in önünde duran ekip otosunun megafonundan çıkanlar aynen şöyle:
-" ticari devam etms 489 devam et! işitme engelli devam et!"
(bilmeyenler için: işitme engelli vatandaşlarımız in araç plakalarında özel bir işaret bulunmakta!)

TRAFİK ANONSLARI
1 sayfadaki 1 sayfası