Kekliktepe Köyü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kekliktepe Köyü Forum

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz?

2 posters

Kesinlikle Temsil Edebilir
Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? Vote_lcap50%Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? Vote_rcap
 50% [ 1 ]
Asla Temsil Edemez
Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? Vote_lcap50%Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? Vote_rcap
 50% [ 1 ]
Alevi Biri olarak Böyle Bir Oluşumu Tanımıyorum
Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? Vote_lcap0%Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Kararsızım
Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? Vote_lcap0%Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 2

YazarMesaj
Nazlı Tekin
Forum Meleği
Forum Meleği
Nazlı Tekin

Kadın
İş/Hobiler : Satış & Pazarlama
Lakap : Baş Belası

Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? Empty
MesajKonu: Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz?   Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? EmptyÇarş. Mayıs 07 2008, 11:55

Sevgili dostlar,
bildiğiniz üzere Cem Vakfı Bünyesinde kendilerinden başka hiç bir vakıf ve derneğin görüşü alınmadan bir diyanet işleri başkanlığı oluşturulmuş Alevilik konularında karar merci olması planlanmıştır.

Bildiğim kadarı ile Cem Vakfı Dışında bu oluşmda yer alan kurumlar yoktur.

Alevi halkının büyük bir çoğunun itibar etmediğini düşünmekteyim Alevi Diyanetine?
Alevi Diyanetinin yani Alevi Din Hizmetleri Başkanlığını Aleviliği Temsil Yetkisi Varmıdır? Böyle bir oluşumu tanıyormusunuz destekliyor musunuz?
http://www.kekliktepe.tr.cx
emrah yardım
Karakartallar Yüksek Uçar
emrah yardım

Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : lakabı olmayan insan

MesajKonu: Geri: Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz?   Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? EmptySalı Mayıs 13 2008, 06:44

ben aleviyimm amaa aleviliğii açıklayalım birazz..aslındaa alevilik nedirrr kimse bilmiyorr bende bilmiyorumm..çünkü alevilik yozlaştı çünkü insanımız kafasına göre kurallar koyuyorr.."ben aleviyim içerim kardeşim kime ne kimse bana karışamaz "havasına girmişlerrr..oysa aleviliği anlamak yunus emre,hacı bektaş veliyi anlamaktan geçerrr.namaz kılmamak ve oruç tutmamak alevilik değildir.aksine bunun adı yozlaştırmadırr."hazreti ALİ namaz kılarken öldü diye mi namaz kılmıyoruzz.."ne kadar yanlış bir düşünce..bu düşüncenin desteği bile yokkk vede kim bunu söylerse büyük bi yanılgıyaa girerlerr..ben o zaman bu cevabı verenlere sorarım"hacı bektaş veli namaz kılmıyormuydu"diyeee..tabiki kılıyoduu.ama hacı bektaş veli hazreti ALİnin namazda öldüğününümü bilmiyoduu..tabiki hayırr...ama emrah yardım ibadetlerini yaparmı..bende oruç tutmam ve namaz kılmam ama tek suçlu benim vede aleviliği bize yanlış yorumluyan alevilik vakıfları.
emrah yardım
emrah yardım

Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : lakabı olmayan insan

MesajKonu: Geri: Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz?   Alevi İslam Diyanetini Kabul Ediyor musunuz? EmptySalı Mayıs 13 2008, 07:14

aleviler neden islamiyete soğuk bakarr..o zaman ben size biraz tarihten bahsedeyimm...osmanlı padişahı yavuz sultan selim mısıra gider ve de oradan ganimet ve de peşi sıra arap din adamları getirir..arap din adamlarıyla birlikte osmanlıyı araplaştırma yoluna gider vede bazıları kılıç korkusuyla araplaşmayı kabul eder bazıları ise katliamlara rağmen alevilik özünden vazgeçmezz..pirsultan abdalın dediği gibi"dönen dönsün ben dönmezem yolumdan"....yani aleviler tarih boyunca her zaman katliama uğramıştırr..bunu bütün avrupa biliyo hatta köyün sağırr eşşekleri bile duyduuuu....madımak katliamıda bunun tuzu biberi olduuu...bence alevi insanı her zaman korumasız kaldığından islamiyete her zaman soğuk durmuşturrr..aslında hak vermiyo da değilimm..çünküne mutlu aleviyim diyene..dünyaya tekrar gelsem yine alevilk kültürü içinde doğmak isterimmm..

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Alevi Katliami