Kekliktepe Köyü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kekliktepe Köyü Forum

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İntertoto'ya katılacağız"

YazarMesaj
emrah yardım
Karakartallar Yüksek Uçar
Karakartallar Yüksek Uçar
emrah yardım

Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : lakabı olmayan insan

İntertoto'ya katılacağız" Empty
MesajKonu: İntertoto'ya katılacağız"   İntertoto'ya katılacağız" EmptySalı Mayıs 13 2008, 18:14

Sivasspor Teknik Direktörü Uygun'dan, yöneticilerini kızdıracak sözler

Övünç ÖZDEM / İSTANBUL (DHA)
--------------------------------------------------------------------------------

2007-2008 sezonunda gösterdiği büyük çıkışla sezonu 73 puanla dördüncü sırada bitiren Sivasspor, üçlü averaj kuralı nedeniyle son hafta Beşiktaş'a üçüncülüğü kaptırmıştı. Önümüzdeki yıl Türkiye'ye İnter Toto Kupası’nda temsil edecek kırmızı beyazlı kulübün yönetimi bu durum sonrasında UEFA ve FIFA'ya başvuracaklarını ifade etmişlerdi.

Ancak Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, kuralların sezon başında konulduğunu ve kendisinin bu kurallara saygı duyduğunu söyledi. Uygun, talimatların kamuoyuna ve taraftarlara tam olarak anlatılmadığı için bu tip bir karmaşanın yaşandığını dile getirirken, "Sonuç olarak üçlü averaja kalındığı zaman üç takımın kendi aralarında oynadığı maçlar ve attıkları goller dikkate alınıyor" dedi.

"İnsanlar tam anlamıyla kuralları bilmediği için herkes ister istemez yorum yapıyor. Sonuç olarak üçlü averaja kalındığı zaman üç takımın kendi aralarında oynadığı maçlar ve attıkları goller dikkate alınıyor. Herkes bir yıl boyunca verilen emeğin karşılığındaki gollerin sayılması taraftarıydı ama kurallar bu şekilde değil. Sonuçta biz İnter Toto Kupası’na gideceğiz ve en iyi şekilde Türkiye'yi temsil etmeye devam edeceğiz. Üzgün olduğumuzu söyleyememe, hatta buraya kadar gelmenin bir sevinci var. Yönetim kurulumuzun bu konu ile itirazı Beşiktaş ile aramızda olan sıralamada Fenerbahçe maçlarının dikkat alınmaması yönündeydi. Onların istekleri Beşiktaş ile tarafsız sahada son bir maç daha oynayıp, kaderimizin o şekilde belirlenmesi yönündeydi. Bu onların kendilerine göre bir adalet yorumu ve düşüncesiydi ama kurallar geçerliliğini koruyor. Biz bu durumu saygıyla karşılayıp daha iyi bir seviyeye gelmek için önümüzdeki yıl çok daha fazla çalışacağız" diye konuştu.

Genç teknik adam futbolcuları ile gurur duyduğunu dile getirirken, Süper Lig'in ilk haftasında oynadıkları Trabzonspor maçının ardından, Bordo Mavili taraftarların Sivasspor'a beddua yerine dua etmelerinin kendilerini bu noktaya getirin etkenlerden biri olduğunu kaydederek şöyle konuştu:

"Ben bütün futbolcularımdan gurur duyuyorum. Türkiye'de olmaz denileni gerçekleştirdiler. 73 puanla ligi bitirmeleri bizim için başarıydı. Süper Lig maratonunda çok olaylar yaşadık. Bugün burada olmamızın sebebi belki de ilk hafta oynadığımız Trabzonspor maçında yaşanan olaylardır. Trabzonspor'un taraftarı bize o günden sonra beddua yerine dua etti. Yaşanan olaylardan sonra bize verdikleri destekten dolayı onlara da çok teşekkür ediyoruz. Sivasspor'un gönüllerin şampiyonu olmasını sağladığımız için de ayrı bir mutluluk duyuyoruz"
http://www.kekliktepe.tr.cx

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sevmek ve Sevilmek"