Kekliktepe Köyü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kekliktepe Köyü Forum

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

r.carlos feneri aldattı

YazarMesaj
emrah yardım
Karakartallar Yüksek Uçar
Karakartallar Yüksek Uçar
emrah yardım

Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : lakabı olmayan insan

r.carlos feneri aldattı Empty
MesajKonu: r.carlos feneri aldattı   r.carlos feneri aldattı EmptyÇarş. Mayıs 14 2008, 23:14

Ali Şen: Zico gitmeli, Mustafa Denizli gelmeli...

Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen, Galatasaray’ın şampiyonluğu hakkıyla kazandığını, başarının tamamen sarı-kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat’a ait olduğunu söyledi.
AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Şen, Galatasaray’ın bu sezon çok büyük bir başarı elde ettiğini vurgulayarak, "Kimse kimseye bir şey hediye etmez. Galatasaray şampiyonluğu hakkıyla kazandı. Galatasaray çok büyük başarı elde etti. 17. defa şampiyon oldular, bence 17 şampiyonluğun en başarılısı bu şampiyonluktu" dedi.
"Bu başarı tamamen Adnan Polat’a aittir" diyen Ali Şen, şöyle devam etti:
"Onun tecrübesi, bilgisi ve Adnan Sezgin ile beraber bu başarıyı elde ettiler. Eğer Feldkamp ayrıldıktan sonra bir yabancı antrenör getirselerde, o antrenör başkasını kadro dışı bırakır, başka adam alır, başkasını değiştirirdi. Ne yapsa başarı elde edemezdi. Başarı Adnan Polat’ındır. Çok büyük başarı elde ettiler. Galatasaraylıları tebrik ediyorum."

"POLAT, BECKENBAUER’DEN DAHA İYİ TEKNİK DİREKTÖR" Ali Şen, "Teknik direktörsüz şampiyon olan bir takım hatırlıyor musunuz?" şeklindeki bir soru üzerine, Almanya’nın Bayern Münih takımının da bir defa teknik direktörünü gönderdiğini, ama şampiyon olamadığını anlattı.
Şen, Bayern Münih’in ligin bitimine 5 hafta kala o zamanki teknik direktörü Otto Rehhagel’i gönderdiğini belirterek, "Başkan Beckenbauer sahaya indi, antrenörlük yaptı, ama takım şampiyon olamadı. Demek ki Adnan Polat, Beckenbauer’den daha iyi teknik direktör" diye konuştu.
Galatasaray’a transferi konuşulan Danimarkalı teknik direktör Michael Laudrup’un gelirse çok başarılı olacağını ifade eden Ali Şen, "Laudrup iyi futbolcuydu, çok akıllı bir insandır. Çok da başarılıdır. Galatasaray’a gelirse çok başarılı olur. Fenerbahçeli olarak ’İnşalla gelmez’ diyorum" şeklinde konuştu.

"ZİCO GİTMELİ, MUSTAFA DENİZLİ GELMELİ"
Fenerbahçe’de kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın sunduğu bu imkanlara rağmen sezonun kupasız kapatıldığını kaydeden Ali Şen, "Futbolcular ve Zico, Aziz Yıldırım’a çok ayıp ettiler. Bu imkanlara karşılığını kupa ile vermeliydiler. Olmadı, Zico başarısızdır" dedi.
Fenerbahçe’nin Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez çeyrek final oynamasını başarı olarak görmediğini vurgulayan Şen, şöyle devam etti:
"Türkiye’de tüm rakipleri yendik, ama çeyrek final oynayana bir şey vermiyorlar. Bu imkanlar eskiden olsaydı çeyrek final çok büyük başarıydı. Fakat Aziz Yıldırım öyle bir kulüp yaptı ki, öyle imkanlar sundu ki bunlara, Chelsea’de oynayan futbolcuların sahip olmadığı imkanlara sahip futbolcular. O zaman ben neden çeyrek final ile mutlu olayım. Bu sonuçla mutlu olmam.
Zico ile devam etmem. Çünkü başarısız. Zico geçen sene de başarısızdı. Geçen sene 70 puanla şampiyon oldu. Bu yıl 3 puanı fazla ikinci oldu. O puanlar yetmez Fenerbahçe’ye. Geçen sene 32, bu sene 29 puan kaybetti."
Şen, "Zico’nun yerine kim gelmeli" şeklindeki soru üzerine, "Fenerbahçe’de bugün çalışmak istemeyen insan mı var? Mustafa Denizli gelmeli" dedi.

"ROBERTO CARLOS BÜTÜN FENERBAHÇELİLERİ ALDATTI"
Ali Şen, Roberto Carlos’u Türkiye’de ilk eleştiren kişinin kendisi olduğunu belirterek, "Oynarken de eleştiriyordum. Roberto Carlos ağabeylik yapıyor’ dedim. Roberto ağabeylik yapıyor, ama bizde Roberto ağabey çok" dedi.
Real Madrid’deki Roberto Carlos’un Fenerbahçe’de olmadığını dile getiren Şen, "Real Madrid’de vardı ya hani, sol bek, 10 defa depar atar, frikikten gol atardı ya Roberto, soyadı Carlos. Bize o lazım. Bu sene bir gol attı, frikikten golü yok. Onun için 1 numaralı ayıp eden adamın adı Roberto Carlos’tur. Bir de kalktı gitti. Bütün Fenerbahçelileri, beni, Aziz Yıldırım’ı hepimizi Roberto Carlos aldattı" diye konuştu.
Eleştirilen Kezman’ın iyi bir golcü olduğunu ifade eden Ali Şen, şunları söyledi:
"Kezman iyi bir golcü, fakat tek başına adam eksiltecek, kaleye direkt koşacak bir futbolcu değil. Sırp futbolcu iki hücumcunun oynayacağı sistemde başarılı olur. Sistemleri futbolculara göre uyduramazsınız, futbolcunun kendisinin adapte olduğu sistemi uygularsınız. Kezman’ın yanında Van Hooijdonk olsaydı, Kezman gol kralı olabilirdi. Eğer Fenerbahçe Kezman’ı tutacaksa ve önümüzdeki yıl yine böyle tek santrfor oynamaya devam edecekse, Kezman daha kötü olur. Ya Kezman’ı göndereceksiniz, ya da çift santrforlu sistemle oynayacaksınız.
Semih, 17 gol atmış ve gol kralı olmuş. Büyük kulüpte bir hücumcu değil, 3 tane hücumcu lazım. Onlardan biri Semih. Kesin kalmalı."

"FENERBAHÇE’NİN İŞİ ZOR"
Ali Şen, Fenerbahçe’nin gelecek sezon işinin zor olacağını söyledi. Bazı futbolcular aynı performanslarına devam ederlerse başarının gelmeyeceğini anlatan Şen, "Fenerbahçe’nin işi zor. Lugano ve Edu’dan sanki vazgeçemeyecek gibi başkan. Alex’ten, Deivid’den, Uğur’dan vazgeçemeyecek gibi görünüyor. Bu futbolcular aynı performanslarıyla devam ederlerse başarı yok. Önümüzdeki yıl üzerine katacaklar mı? Hoca mı bunların üzerine daha fazla katacak, yoksa futbolcuların kendi yetenekleri var, onlar mı katacak? Bunlardan endişeliyim. O yüzden Zico ile devam edilmesi taraftarı değilim. Yeni antrenör de bu anlattığım yerlerden futbolcuları değiştirirse o zaman fikir beyan edebilirim" diye konuştu.
Ali Şen, "Bu yıl Fenerbahçe’nin en başarılı futbolcusu kim?" sorusu üzerine, "Hiçbiri. Aziz Yıldırım’ın yaptığını biz yapamadık. Onun verdiği bu kadar büyük imkanları verememiştik. Biz bu imkanlara sahip değildik. İyi ki ben başkan değilim. Başkan olsaydım, Roberto Carlos aldığı 5 milyon 300 bin Avro’nun, 3 milyon Avro’sunu ceza olarak geri verirdi. Kezman’da aldığı paranın yarısını ceza olarak verirdi" şeklinde konuştu.

"TERİM’İN KADROSU DOĞRUDUR"
Ali Şen, milli takımların kadrolarının her zaman eleştirildiğini, ancak Fatih Terim’in oynatmak istediği sisteme göre oyuncu aldığını söyledi.
"Fatih Terim’in futbolu çok iyi bildiğine inananlardanım" diyen Ali Şen, sözlerini şöyle tamamladı:
"Terim oynatmak istediği oyun sistemine göre oyuncu aldı. Terim hem bu oyuncuları biliyor, hem oynadıkları sistemi hem de rakipleri biliyor. Adamın adı Fatih Terim, Milan’ı çalıştırmış. Kadro doğrudur, ama şampiyon olamazlarsa ’Fatih güle güle’ başarısız. Hiç tanımam, kimi istiyorsa alsın, ama İsviçre’den Türkiye Avrupa Şampiyonu olarak gelmelidir. 2004 yılında bunu Yunanistan başardı. Bunu biz de başarırız. Başaramazsa Terim başarısız demektir. Final bile yetmez. Favorim Türkiye, Almanya’dan da herkes büyük başarı bekleyebilir. Almanya-Türkiye finali olabilir."
http://www.kekliktepe.tr.cx

r.carlos feneri aldattı
1 sayfadaki 1 sayfası