Kekliktepe Köyü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kekliktepe Köyü Forum

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

CEM VAKFI ÇERKEZKÖY ŞUBESİ CEMEVİ TEMELİ ATILDI

YazarMesaj
emrah yardım
Karakartallar Yüksek Uçar
Karakartallar Yüksek Uçar
emrah yardım

Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : lakabı olmayan insan

CEM VAKFI ÇERKEZKÖY ŞUBESİ CEMEVİ TEMELİ ATILDI Empty
MesajKonu: CEM VAKFI ÇERKEZKÖY ŞUBESİ CEMEVİ TEMELİ ATILDI   CEM VAKFI ÇERKEZKÖY ŞUBESİ CEMEVİ TEMELİ ATILDI EmptyCuma Nis. 11 2008, 20:15

Cem Vakfı Çerkezköy Şubesi tarafından yaptırılacak olan Cemevi’nin temeli Cerkezköy Kapaklı Bahçelievler Mahallesi’nde atıldı.

Temeli atılan Cemevi’nin 1 yıl içinde tamamlanarak ibadete açılacağını belirten Cem Vakfı Çerkezköy Şube Başkanı Enver Koçer, “600 metrekare taban inşaat alanı olan ve 4 kat olarak yapılacak olan Cemevimiz 1 milyon YTL gibi bir rakama mal olacak ve 1 yıl içinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak” dedi.

BAĞIŞLARLA YAPILIYOR

Hedeflerinin 1 yıl içinde Cemevi’ni tamamlayarak bölgede bulunan alevi vatandaşların hizmetine açmak olduğunu belirten Cem Vakfı Çerkezköy Şube Başkanı Enver Koçer, “Cemevinin arsasını işadamlarımızdan Kalender Koçak bağışladı ve Cemevimizin yapımını ise Dernek olarak biz üstlendik. Cemevimizin yapımına katkda bulunmak, bir tuğla koymak isteyen vatandaşlarımız Cemevi inşaatımıza gelerek veya Vakıfbank Çerkezköy Şubesi’nde açtırdığımız 00158007290279242 nolu hesaba yardım yaparak, katkıda bulunabilirler” dedi.

ARSA BAĞIŞ

Cemevi’nin 1.580 metrekarelik arsasının Çerkezköy’ün tanınmış işadamlarından Kalender Koçak tarafından bağışlandığını ve projenin ise Mimar Dilek Yalçın tarafından ücretsiz olarak çizildiğini belirten Cem Vakfı Çerkezköy Şube Başkanı Enver Koçer, “Organik mimari tarzı ile çizilen Cemevi Projemiz, şuanda Türkiye’deki en iyi Cemevi Projeleri arasında ilk 10′da yer alıyor. Tamamlandığı zaman yaklaşık bin kişi aynı anda ibadetini yapabilecek” dedi.

4 KATLI OLACAK

4 katlı olarak yapılacak olan Cemevi’nin zemin katında morg, cenaze yıkama yeri ve cenaze namazı salonunun bulunacağını belirten Cem Vakfı Çerkezköy Şube Başkanı Enver Koçer, “”birinci katta ise Konferans Salonu, Kütüphane ve Yönetim Bölümleri olacak. İkinci katımız da ise Yemekhane, Aşevi, Gençlik ve Kadın Kollarımızın yerleri olacak. Üçüncü ve son katımızda ise bin kişinin aynı anda cem yapabileceği bir ibadethanemiz olacak” dedi.

KAPAKLI’DA YAPILIYOR

Kapaklı Bahçelievler Mahallesi’ne Cemevi yapmak için çalışmalara başladıklarını beliten Cem Vakfı Çerkezköy Şube Başkanı Enver Koçer, “Bahçelievler Mahallesi’nde işadamlarımızdan Kalender Koçak’ın bağışladığı 1580 metrekarelik arsaya, taban alanı 600 metrekare olan ve 4 kat şeklinde yapılacak olan Cemevimizin temelini attık ve şuanda çalışmalar devam ediyor” dedi.

BÖLGEYE HİZMET EDECEK

Çerkezköy, Kapaklı, Kızılpınar ve diğer beldelerde yaklaşık 30 bin alevi vatandaşın yaşadığını belirten Cem Vakfı Çerkezköy Şube Başkanı Enver Koçer, “Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın rahatca ibadetlerini yapabileceği, biraraya gelebilecekleri, sorunlarnı, sıkıntılarını paylaşacakları Cemevimizi 1 yıl içinde tamamlayarak, hizmete açmayı hedefliyoruz. İçerisinde cenaze yıkama yerinden cem yerine, kütüphaneden yönetim odalarına ve aşevine kadar birçok bölümü içinde bulunduruyor” dedi.

PROJE ÜCRETSİZ ÇİZİLDİ

Cemevi Projesi’nin son yıllarda Çerkezköy’de birçok değişik ve güzel projeye imza atan Mimar Dilek
Yalçın’ın ücretsiz çizdiğini belirten Cem Vakfı Çerkezköy Şube Başkanı Enver Koçer, “Dilek Hanım hiçbir karşılık ve menfeat beklemeden son derece güzel bir proje çizdi. Kendisine Cem Vakfı Çerkezköy Şubesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Yine Cemevi yapılabilmesi için 1580 metrekarelik arsasını bağışlayan Kalender Koçak’a da sonsuz teşekkürler ve şükranlar” dedi.

ÖRNEK OLACAK

Cemevi’nin son katının çelik kontrüksiyon yapılacağını ve buranın ibadethane olacağını kaydeden Cem Vakfı Çerkezköy Şube Başkanı Enver Koçer, “Son katının bu şekilde yapılmasındaki amaç cemlerimizi rahat ve genişbir ortamda yapabilmek. Ayrıca dış cephenin bir bölümü de cam giydirme yapılacak. Örnek bir mimari tarzı ile yapılacak olan Cemevimiz, Türkiye’nin örnek ve sayılı cemevlerinden biri olacak” dedi.
YARDIM VE BAĞIŞ NASIL YAPILABİLİR?

Cem Vakfı Çerkezköy Şube’nin hayata geçireceği Cemevi Projesi’nin yardım ve bağışlarla hayata geçtiğini belirten Cem Vakfı Çerkezköy Şube Başkanı Enver Koçer, Cemevi projesine yardım yapmak, bağışta bulunmak isteyenlerin Vakıf ile temas kurmalarını veya Vakıfbank Çerkezköy Şubesi’nde açılan 00158007290279242 nolu hesaba yardım yapmalarını istedi.
http://www.kekliktepe.tr.cx

1 sayfadaki 1 sayfası