Kekliktepe Köyü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kekliktepe Köyü Forum

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Madımak'taki Lokanta Beni İğrendiriyor

2 posters
YazarMesaj
emrah yardım
Karakartallar Yüksek Uçar
Karakartallar Yüksek Uçar
emrah yardım

Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : lakabı olmayan insan

Madımak'taki Lokanta Beni İğrendiriyor Empty
MesajKonu: Madımak'taki Lokanta Beni İğrendiriyor   Madımak'taki Lokanta Beni İğrendiriyor EmptyCuma Nis. 11 2008, 20:40

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz'ün, Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te 37 kişinin yakılarak öldürüldüğü Madımak Oteli'nin müze yapılması konusunda bir çalışma olup olmadığına ilişkin sorusuna Günay, yanıt verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, dün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen bakanlığının 2008 yılı bütçesi üzerindeki eleştirileri yanıtladı. CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz'ün, Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te 37 kişinin yakılarak öldürüldüğü Madımak Oteli'nin müze yapılması konusunda bir çalışma olup olmadığına ilişkin sorusuna Günay, şu karşılığı verdi: "Sivas Madımak'ta tarihimizin yüzünü karartan, utanç olaylarından biri yaşandı. DYP-SHP iktidardaydı. Devletin gözünün önünde, askerin, savcının gözünün önünde, Anadolu'nun ortasında insanlarımız ölüme, vahşete terk edildiler. Orada, aynı yerde bir lokanta yapılmış olması beni iğrendiriyor. Bu, mutlaka bir biçimde hafızalarımıza kazınması gereken, o dönemde devleti yöneten sorumlularıyla birlikte hafızamıza nakşedilmesi gereken bir olaydır. Onunla ilgili gereken dikkati göstereceğim."
http://www.kekliktepe.tr.cx
Nazlı Tekin
Forum Meleği
Forum Meleği
Nazlı Tekin

Kadın
İş/Hobiler : Satış & Pazarlama
Lakap : Baş Belası

Madımak'taki Lokanta Beni İğrendiriyor Empty
MesajKonu: Geri: Madımak'taki Lokanta Beni İğrendiriyor   Madımak'taki Lokanta Beni İğrendiriyor EmptyÇarş. Nis. 16 2008, 18:05

Bende bunlar sadece sözde kalıyor hani yıllardır müze olması için uğraşılan verilen sözler nerde kimi kandıyorlar ya eğer gerçeketn yapılmasını isteyen biri olsaydı çoktan olurdu..

Yapılan kanpanyalar verilen sözler tutun artık verdiğiniz şu sözleri eğer tutamayacaksanız vermeyin kardeşim insanların canlarını bir kere daha yakmayın yeter artık
http://www.kekliktepe.tr.cx

Madımak'taki Lokanta Beni İğrendiriyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-